DDT Logistics ul. Witebska 1a, 85-759 Bydgoszcz


+48 510 405 513 dorian@ddtlogistics.pl

Logistyka kontraktowa

Wiele firm zajmujących się produkcją, sprzedażą bądź importem, nie posiada własnych magazynów, w których mogłyby przechowywać rozmaite towary. Dlatego w zakresie wsparcia oferowanego przez naszą firmę, znalazła się logistyka kontraktowa, która jest niezwykle atrakcyjnym rozwiązaniem dla Klientów, pozwalając im na bardziej efektywne zarządzanie czasem i kosztami.

Czym jest logistyka kontraktowa?

Można zdefiniować ją jako outsourcing magazynu od operatora logistycznego, który zobowiązuje się do zarządzanie procesami wchodzącymi w skład łańcucha dostaw, a także bezpieczne przechowywanie produktów zleceniodawcy.

Z usługi można korzystać w różnym zakresie, dopasowanym do charakteru przedsiębiorstwa. W zależności od zapotrzebowania, firmy decydujące się na skorzystanie z wspomnianych usług, mogą zlecić jedynie przechowywanie towarów lub szereg dodatkowych czynności. Wśród nich, można wymienić m.in.:

  • przewozy,
  • konfekcjonowanie,
  • znakowanie towarów,
  • tworzenie strategii łańcucha dostaw oraz zarządzanie stanami magazynowymi,
  • tworzenie dokumentacji,
  • cross-docking
  • co-packing.

 

Logistyka kontraktowa – idealne rozwiązanie dla małych i średnich firm

Wspomniane rozwiązanie z pewnością spełni oczekiwania przedsiębiorstw, które ze względu na charakter swojej działalności nie mają możliwości odpowiedniego zaprojektowania łańcucha dostaw oraz jego zarządzaniem. Zlecając to zewnętrznemu operatorowi, mogą m.in. bardziej efektywnie zarządzać czasem, kosztami oraz towarami.

Logistyka kontraktowa doceniona zostanie również przez firmy dopiero wchodzące na rynek, a także przedsiębiorstw z branży e-commerce, które nie dysponują własną przestrzenią magazynową.

Nie oznacza to jednak, że duże, doświadczone firmy nie znajdą w zakresie logistyki kontraktowej odpowiedniego rozwiązania. Dla doświadczonych firm, korzystanie z usług wchodzących w jej zakres może okazać się sposobem na optymalizację kosztów, przy zachowaniu jakości usług na tym samym bądź lepszym poziomie.