DDT Logistics ul. Witebska 1a, 85-759 Bydgoszcz


+48 510 405 513 dorian@ddtlogistics.pl

Magazynowanie

Zależy nam na tym, aby zapewnić klientom wygodny dojazd, dlatego nasze magazyny znajdują się blisko głównej arterii komunikacyjnej Bydgoszczy, a dokładniej przy wjeździe do dzielnicy Fordon. Zadbaliśmy również o wygodny dojazd dla mieszkańców Torunia, którzy mogą dotrzeć do nas drogą nr 80.

Dbamy także o bezpieczeństwo, dlatego cała powierzchnia została wyposażona w system elektroniczny CCTV. Zatrudnieni przez nas pracownicy sprawują nadzór nad wykonywanymi pracami, a jednocześnie do ich obowiązków należy kontrola towaru na każdym etapie. Dzięki zastosowaniu takiego mechanizmu działania nasze usługi świadczymy na wysokim poziomie.

1. Przyjmowanie na magazyn

 • Weryfikacja dokumentacji – dbamy o poprawne wypełnianie i dostarczanie dokumentacji, która jest dostępna dla naszych klientów w każdej chwili. Jest to o tyle ważne, że aż 70% obsługiwanych dostaw jest z zagranicy.
 • Rozładunki odbywają się pod stałym nadzorem kierownictwa DDT Logistics oraz pod stałym nadzorem kamer systemu CCTV. Na życzenie klienta wykonujemy nagrania i zdjęcia z tego etapu.
 • Przyjęcie i kontrola stanu fizycznego towaru. Sporządzanie raportów jakościowych i ilościowych. Na życzenie klienta dokonujemy szczegółowej inspekcji towaru (mierzymy i ważymy palety, liczymy kartony na paletach, sprawdzamy liczbę sztuk produktu w kartonach). Bierzemy pod uwagę, czy produkty posiadają wymagane przez klienta znaki, opisy, naklejki itd.
 • Sortowanie towaru i skanowanie kodów kreskowych – jest to część procesu przyjęcia towaru wykonywana zgodnie ze zleceniem.
 • Przygotowanie towaru do składowania – odpowiednie zabezpieczenie go do składowania na regałach magazynowych.

 

2. Składowanie

 • Składowanie towaru zgodnie z wymogami – przywiązujemy dużą uwagę do składowania towaru i wymogów z tym związanych, biorąc pod uwagę sugestie klienta oraz indywidualne właściwości towaru.
 • Okresowa kontrola i raportowanie stanów – jesteśmy w stanie na życzenie klienta w każdej chwili przesłać, udostępnić wszelkie informacje na temat towaru znajdującego się w magazynie DDT Logistics. Na zlecenie wykonujemy również inwentaryzacje okresowe produktów magazynowanych w DDT Logistics.
 • Oferujemy usługę magazynowania krótkoterminowego oraz długoterminowego wszelkich produktów. Obsługujemy klientów indywidualnych i firmy.

 

3. Kompletacja

 • Kompletowanie zamówień – jako magazyn logistyczny przygotowujemy wysyłki drobnicowe krajowe i zagraniczne.
 • Przygotowanie dokumentów transportowych– ważnym elementem jest odpowiednie przygotowanie dokumentów zarówno w transporcie krajowym, jak i zagranicznym. Dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu i stabilnej kadrze robimy to na wysokim poziomie.
 • Przygotowywanie ładunków w sposób pozwalający na przewóz ładunku bez ryzyka jego uszkodzenia – za każdym razem zwracamy uwagę, czy towar przygotowany do transportu jest odpowiednio zabezpieczony. Załadunek na samochód odbywa się pod naszą kontrolą. Wykonujemy dokumentacje zdjęciowe załadowanego towaru, aby wyeliminować wszelkie nieporozumienia z tym związane.
 • Na życzenie klienta, oznaczamy partie towaru etykietami, według wzorów wcześniej przez niego zaakceptowanych.

 

4. Wydawanie / Transport

 • Weryfikacja specyfiki wydawanego towaru – zgodnie z przesłanym zleceniem, odpowiednio zabezpieczamy towar, wykonujemy dokumentację zdjęciową i informujemy klienta o zakończeniu procesu załadunku.
 • Załadunek towaru na środek transportu – dbamy o to, aby towar na samochodzie był umieszczany w sposób bezpieczny, zależny od właściwości produktów. Zwracamy również uwagę na to, czy kierowcy w odpowiedni sposób zabezpieczają ładunek przed jego uszkodzeniem.