DDT Logistics ul. Witebska 1a, 85-759 Bydgoszcz


+48 510 405 513 dorian@ddtlogistics.pl

Przeładunki towarów

Sposób w jaki zaprojektowaliśmy funkcjonalność naszego magazynu umożliwia nam szybkie i sprawne przeładunki na zasadzie cross docking. Dzięki dużym bramom wjazdowym, usytuowanym naprzeciwko siebie, mamy możliwość przyjęcia jednocześnie dwóch ciężarówek i bezpośredniego przeładunku „auto-auto”. Może się to odbywać niezależnie od warunków pogodowych, ponieważ cały proces odbywa się wewnątrz magazynu.

Rampa hydrauliczna która powstanie latem 2019 roku również znacząco usprawni nasze możliwości w obszarze przepakowywania towarów oraz ich komplementacji.

Oferowane przez nas usługi w zakresie cross – docking to doskonałe rozwiązanie zarówno jeśli chodzi o względy ekonomiczne, jak i wpływ na środowisko. Na początku jednak należy dokładniej wyjaśnić na czym polega ten proces.

Pojazdy przewożące towary zostawiają je na magazynie, dokonują przeładunku i zabierają ze sobą ładunki, które należy dostarczyć do miejsca, w które jadą. Takie rozwiązanie sprawia, że pojazd nigdy nie jest pusty, co więcej nie marnuje się tyle paliwa, a czas pracy jest szybszy i bardziej wydajny.

Warto mieć również na uwadze, że istnieje kilka odmian takiego sposobu działania. Pierwszy z nich to:

– cross – docking z komplementacją: polega on na dostarczaniu większej ilości danego towaru do magazynu. Następnie towar ten jest rozpakowywany ,przepakowywany w celu skompletowania innych zamówień.

– cross – docking pełnych palet: podobnie jak w poprzednim sposobie realizacji tutaj również mamy do czynienia z dużą ilością konkretnego towaru. Dostarcza się go jednak nie na magazyn tylko prosto do odbiorcy.

Sposób w jaki zaprojektowaliśmy funkcjonalność naszego magazynu umożliwia nam szybkie i sprawne przepakowywanie pełnych palet oraz komplementacje na zasadzie cross docking.

Dzięki dużym bramom wjazdowym, usytuowanym naprzeciwko siebie, mamy możliwość przyjęcia jednocześnie dwóch ciężarówek i bezpośredniego przepakowania „auto-auto”. Może się to odbywać niezależnie od warunków pogodowych, ponieważ cały proces odbywa się wewnątrz magazynu.

Rampa hydrauliczna która powstanie latem 2019 roku również znacząco usprawni nasze możliwości w obszarze przeładunków.

 

Przeładunki „auto-magazyn-auto”

Nasza oferta skierowana jest również z myślą o przeładunkach „auto-magazyn-auto”, często wymuszonych przez brak czasu na rozładunek docelowy i konieczność podjęcia kolejnego ładunku. Dajemy firmom transportowym możliwość przechowania ładunku na naszym magazynie oraz ponownego załadowania i dostarczenia do miejsca docelowego.

 

Poprawa ładunków uszkodzonych

Często spotykamy się również z odmowami przyjęcia towaru ze względu na uszkodzenia palet oraz ładunków w transporcie. Jest to również jeden z obszarów, w którym pomagamy. Tego typu uszkodzone palety oraz ładunki poprawiamy, przepakowujemy foliujemy albo bezpośrednio na samochodach lub jeżeli jest taka potrzeba, rozładowujemy towar na magazyn i tam dokonujemy wszelkich potrzebnych poprawek.

Staramy się działać sprawnie, aby towar jak najszybciej trafił do odbiorcy docelowego, żeby nie narażać przewoźnika na jeszcze większe koszty związane z opóźnieniem doręczenia.

Zależy nam również na tym, aby zapewnić klientom jak najszerszy zakres usług, w związku z tym oferujmy im nie tylko przeładunki towarów, ale również cross – docking z komplementacją oraz cross – docking pełnych palet.